Första hjälpen

Dags att skaffa nya plåster och förband? Här hittar du flera produkter att välja bland.


Trendande produkter

fr. 70,00 kr

MyKit Car med papperspåse

fr. 1600,00 kr

LifeSystems®
Mountain Leader Pro First Aid Kit Red

fr. 52,00 kr

MyKit Tick (Fästing) med papperspåse

fr. 269,00 kr

Champion
Första Hjälpen-väska Liten

fr. 45,00 kr

MyKit On Board med papperspåse

fr. 45,00 kr

MyKit On Board

Nyheter

fr. 640,00 kr

LifeSystems®
Bike Leader First Aid Kit Red

fr. 1600,00 kr

LifeSystems®
Mountain Leader Pro First Aid Kit Red

fr. 1160,00 kr

LifeSystems®
Mountain Leader First Aid Kit Red

fr. 680,00 kr

LifeSystems®
Camping First Aid Kit Red

fr. 520,00 kr

LifeSystems®
Bike First Aid Kit Red

fr. 120,00 kr

LifeSystems®
Waterproof Sports First Aid Kit Red

Alla produkter

135 produkter

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

solo midocean
Evan - Plast etui med plåster
Evan - Plast etui med plåster

Box med 5 st plåster.

fr. 5,76 kr

MER INFORMATION
Vinga
VINGA Baltimore RCS first aid kit
VINGA Baltimore RCS first aid kit

Första hjälpen-kit i den populära serien Baltimore – för både vardagen och äventyr...

fr. 133,00 kr

MER INFORMATION
Zebro
Plåster Plus
Plåster Plus

Smidig plastask innehållande 10 kvalitetsplåster. Asken är vit transparent och har...

fr. 5,85 kr

MER INFORMATION
Zebro
Nödsovsäck Bivy 2 pack NYHET
Nödsovsäck Bivy 2 pack NYHET

Snö, is och kyla kan ibland vara fruktansvärt! Speciellt om man befinner sig i en ...

fr. 92,00 kr

MER INFORMATION
PF Concept
Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring
Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring

Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring. Praktisk polyesterpås...

fr. 39,00 kr

MER INFORMATION
XD Collection®
Nyckelring mun mot mun-mask
Nyckelring mun mot mun-mask

Nyckelring med mun mot mun-mask (EN 13485:2016). Med backventil. Observera: Denna ...

fr. 26,00 kr

MER INFORMATION
MEC Profil
Bandagedispenser Pocket
Bandagedispenser Pocket

Denna plåsterförpackning i fickformat har ett kompakt etui med skjutbart lock som ...

fr. 4,02 kr

MER INFORMATION
Zebro
E-kit
E-kit

Praktisk liten nylonväska med sammanlagt 23 st plåster i 4 olika storlekar samt 6...

fr. 27,35 kr

MER INFORMATION
Zebro
Andningsmask/nyckelring
Andningsmask/nyckelring

Nyckelring med andningsmask. Förvaras i praktisk nylonficka. Bra att ha till hands...

fr. 27,35 kr

MER INFORMATION
MiniKit First Aid
MiniKit First Aid

Perfekt första hjälpen MiniKit att ha i handväskan. Innehåll: 5 vattentäta plåster...

fr. 22,00 kr

MER INFORMATION
Zebro
Plåster Minus
Plåster Minus

En snygg ask med stor reklamyta, innehållande 5 kvalitetsplåster. Asken är vit tra...

fr. 5,18 kr

MER INFORMATION
AD Company
First Aid Bag
First Aid Bag

NYHET! Första hjälpen bag med det nödvändigaste om olyckan är framme. En omtänksam...

fr. 106,00 kr

MER INFORMATION
MyKit First Aid
MyKit First Aid

Detta första hjälpen kit är praktiskt att ha i hemmet eller bilen. Innehåll: 12 va...

fr. 52,00 kr

MER INFORMATION
solo midocean
Safenest - Nödkit
Safenest - Nödkit

Nödkit i 600D RPET-kylväska. Innehåller första hjälpen-kit, multiverktyg och nödra...

fr. 398,00 kr

MER INFORMATION
MEC Profil
Första hjälpen-kit Rosalina | 11 delar
Första hjälpen-kit Rosalina | 11 delar

Detta första hjälpen-set med 11 delar erbjuder en praktisk lösning för säkerhet p...

fr. 27,00 kr

MER INFORMATION
MiniKit Festival
MiniKit Festival

Perfekt reseset för festival och innehåller allt du behöver för en övernattning. S...

fr. 39,00 kr

MER INFORMATION
PF Concept
Save-me 19-delars första hjälpen kit
Save-me 19-delars första hjälpen kit

5 plåster, 4 våtservetter, bandage, triangelbandage, 2 säkerhetsnålar, 5 gasbindor...

fr. 74,00 kr

MER INFORMATION
Vinga
VINGA Asado first aid kit
VINGA Asado first aid kit

Förstahjälpen-kit i populära serien asado. Förpackat i en canvas bag med dragkedja...

fr. 129,00 kr

MER INFORMATION
Basic 31-delars första hjälpen-kit
Basic 31-delars första hjälpen-kit

MDR klass 2a första hjälpen-kit. Nylonförpackningen innehåller 31 delar med första...

fr. 96,00 kr

MER INFORMATION
XD Collection®
Förstahjälpen kudde
Förstahjälpen kudde

24 delar, innehållande bandage, undersökningshandskar, sax och tejp i nylonfodral,...

fr. 160,00 kr

MER INFORMATION
solo midocean
Help - Nödfilt i en påse
Help - Nödfilt i en påse

Värmefilt i aluminium packad i RPET-polyester med dragsko. Storlek filt: Storlek: ...

fr. 17,80 kr

MER INFORMATION
AD Company
First Aid Pocket
First Aid Pocket

NYHET! First Aid Pocket är ett smidigt första hjälpen-kit i praktiskt fickformat. ...

fr. 32,00 kr

MER INFORMATION
Graid Första hjälpen-kit Premium
Graid Första hjälpen-kit Premium

MDR klass 2a första hjälpen-kit. Nylonförpackningen innehåller 102 delar med först...

fr. 300,00 kr

MER INFORMATION
AD Company
First Aid Box, Svart
First Aid Box, Svart

NYHET - Nu finns First Aid box även i mattsvart. Omtanke är en fin gåva! Detta för...

fr. 116,00 kr

MER INFORMATION
PF Concept
Healer 16-delars första hjälpen kitt
Healer 16-delars första hjälpen kitt

EVA-fodral med 4 spritkompresser, 1 non woven-svamp, 5 plåster, 1 kirurgtejp, 1 f...

fr. 104,00 kr

MER INFORMATION
XD Collection®
Första hjälpen
Första hjälpen

Två fack, ögla för att fästa ex på bälte på baksidan. Innehåller bl a bandage, sår...

fr. 53,00 kr

MER INFORMATION
MyKit protection kit
MyKit protection kit

Praktiskt skyddsset att ha hemma, i bilen, eller att ta med på semester. Innehåll ...

fr. 52,00 kr

MER INFORMATION
Zebro
Första Hjälpenkudde
Första Hjälpenkudde

Alltid bra att ha till hands om olyckan är framme. Innehåll: 1st skyddsmask för mu...

fr. 75,50 kr

MER INFORMATION
PF Concept
Frederik räddningsfilt med 2 funktioner
Frederik räddningsfilt med 2 funktioner

Frederik räddningsfilt med 2 funktioner. Räddningsfilt som ger skydd mot värme, ky...

fr. 28,00 kr

MER INFORMATION
5 stycken plåster med fullfärgstryckt papperskuvert
5 stycken plåster med fullfärgstryckt papperskuvert

5 stycken plåster levereras i ett kuvert av kraftpapper (storlek vikt 100 x 65 mm)...

fr. 7,60 kr

MER INFORMATION
Toppoint®
Räddningsfilt, första hjälpen  130 x 210 cm
Räddningsfilt, första hjälpen 130 x 210 cm

Räddningsfilt tillverkad av PET-film, utformad för att behålla kroppsvärmen och sk...

fr. 9,40 kr

MER INFORMATION
Zebro
Första Hjälpenkudde Mini
Första Hjälpenkudde Mini

Alltid bra att ha till hands om olyckan är framme. Innehåll: 1st skyddsmask för mu...

fr. 47,45 kr

MER INFORMATION
PF Concept
Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse
Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse

Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse. Vattentät påse i stark oc...

fr. 188,00 kr

MER INFORMATION
XD Collection®
Postbart första hjälpen-set i RCS återvunnen nubuck PU
Postbart första hjälpen-set i RCS återvunnen nubuck PU

Lyxigt första hjälpen-kit i vattenavvisande nubuck-PU-material som är både snyggt ...

fr. 99,00 kr

MER INFORMATION
5 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck
5 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck

5 stycken anpassningsbara plåster levereras i ett kuvert av kraftpapper (storlek v...

fr. 11,00 kr

MER INFORMATION
MiniKit On Board
MiniKit On Board

MiniKit att ha ombord på resan. Här har du allt du behöver för att vara fräsch när...

fr. 39,00 kr

MER INFORMATION
solo midocean
Caretwo - Första hjälpen-kit
Caretwo - Första hjälpen-kit

Första hjälpen-kit i hårt PU-fodral. Innehåller 2 handskar, 1 filt, 1 tejp, 2 band...

fr. 102,00 kr

MER INFORMATION
MyKit First Aid med papperspåse
MyKit First Aid med papperspåse

Detta första hjälpen kit är praktiskt att ha i hemmet eller bilen. Innehåll: 12 va...

fr. 52,00 kr

MER INFORMATION
MyKit DIN
MyKit DIN

DIN godkänt första hjälpen kit för bilen. Ett väl utrustad första hjälpen kit är b...

fr. 250,00 kr

MER INFORMATION
MyKit Workplace
MyKit Workplace

Perfekt första hjälpen kit för arbetsplatsen. Detta kit bör finnas på varje arbets...

fr. 70,00 kr

MER INFORMATION